SPORTA SKOLA

Saldus Sporta skola ir dibināta 1963. gada 19. septembrī. Jaundibinātajā skolā sāka trenēties divos sporta veidos – basketbolā un vieglatlētikā. Laika gaitā sporta veidi ir mainījušies, bet basketbols un vieglatlētika bijuši tie sporta veidi, kuri pārstāvēti visos laikos.

Sporta skola ir pašvaldības dibināta profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāde, kuras tiesiskais pamats ir nolikums, un savu darbību veic tiešā dibinātāja vadībā, bet sporta darba jautājumus risina saskaņojot ar Izglītības un Zinātnes ministriju

Saldus Sporta skola akreditēta 2018. gadā uz sešiem gadiem, līdz 2024. gadam, novērtējums – augsts.

Skola organizē un vada novada, republikas un starptautiska mēroga sacensības, sadarbībā ar vispārizglītojošo skolu pedagogiem realizē vispārizglītojošo skolu sacensību sistēmu.

Saldus Sporta Skola

2021. / 2022. mācību gadā

skola realizē 6 (sešas) licencētas profesionālās ievirzes izglītības mācību programmas, šādos sporta veidos:

• basketbolā  218 audzēkņi,
  • ​futbolā 115 audzēkņi,
  • vieglatlētikā 85 audzēkņi,
  • svarcelšanā 6 audzēkņi,
  • grieķu - romiešu cīņā 54 audzēkņi,
  • peldēšanā 45 audzēkņi (ar šo mācību gadu licencēta programma).

• ​pielāgotais sports 9 audzēkņi,
  • mini ievirze basketbolā 20 audzēkņi,
  • vispusīgā fiziskā sagatavošana pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem - 10

Audzēkņu skaits profesionālās ievirzes grupās - 523
Interešu izglītības grupās - 39

Kopā audzēkņu skaits sporta skola -  562.

Profesionālās ievirzes izglītības programmas īsteno 26 treneri, interešu izglītības programmu - 4 treneri.

2020. / 2021. mācību gadā

skola realizē 5 (piecas) licencētas profesionālās ievirzes izglītības mācību programmas šādos sporta veidos:

• basketbolā  227 audzēkņi,
  • ​futbolā 89 audzēkņi,
  • vieglatlētikā 106 audzēkņi,
  • svarcelšanā 16 audzēkņi,
  • grieķu - romiešu cīņā 44 audzēkņi.

• pielāgotais sports 11 audzēkņi,
  • mini ievirze basketbolā 16 audzēkņi,
  • vispusīgā fiziskā sagatavošana pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem - 26

Audzēkņu skaits profesionālās ievirzes grupās - 482
Interešu izglītības grupās - 53

Kopā audzēkņu skaits sporta skola - 535.

Skolā strādā  20 treneri, no tiem 4 ar maģistra grādu. 13 treneri ar augstāko pedagoģisko izglītību, kuri saņēmuši "B" kategorijas sporta speciālista sertifikātu, 5 studē LSPA. 2 treneri ar  "C" kategorijas sporta speciālista sertifikātu.

2019. / 2020. mācību gadā

• ​​basketbolā  224 audzēkņi,
  • ​futbolā 86 audzēkņi,
  • vieglatlētikā 117 audzēkņi,
  • svarcelšanā 17 audzēkņi,
  • grieķu - romiešu cīņā 36 audzēkņi.

• ​pielāgotais sports 8 audzēkņi,​
  • mini ievirze basketbolā 18 audzēkņi.

Kopā audzēkņu skaits sporta skola - 506.

Skolā strādā  21 pedagogs, no tiem 5 ar maģistra grādu. 18 treneri ar augstāko pedagoģisko izglītību, kuri saņēmuši "B" kategorijas sporta speciālista sertifikātu, 3 studē LSPA.

Saldus Sporta Skola | 2019. / 2020. mācību gadā

2017. / 2018. mācību gadā

• futbolā 93 audzēkņi,
  • vieglatlētikā 127 audzēkņi,
  • svarcelšanā 15 audzēkņi,
  • grieķu - romiešu cīņā 18 audzēkņi.

• ​pielāgotais sports 8 audzēkņi

Kopā audzēkņu skaits sporta skola - 499.

Skolā strādā  20 pedagogi, no tiem 4 ar maģistra grādu. 17 treneri ar augstāko pedagoģisko izglītību, kuri saņēmuši "B" kategorijas sporta speciālista sertifikātu, 3 studē LSPA.

2016. / 2017. mācību gadā

skola realizē 6 (sešas) licencētas profesionālās ievirzes izglītības mācību programmas šādos sporta veidos:

• basketbolā  210 audzēkņi,
  • futbolā 108 audzēkņi,
  • vieglatlētikā 97 audzēkņi,
  • svarcelšanā 11 audzēkņi,
  • orientēšanās 26 audzēkņi,
  • grieķu - romiešu cīņā 15 audzēkņi.

• basketbols 10 audzēkņi,
  • pielāgotais sports 4 audzēkņi.

Kopā audzēkņu skaits sporta skola - 481.

Saldus Sporta Skola | 2016. / 2017. mācību gadā

2015. / 2016. mācību gadā

• futbolā 107 audzēkņi,
  • vieglatlētikā 69 audzēkņi,
  • svarcelšanā 13 audzēkņi,
  • orientēšanās 12 audzēkņi,
  • grieķu - romiešu cīņā 12 audzēkņi.

Kopā audzēkņu skaits sporta skola - 451.

Skolā strādā  20 pedagogi, no tiem 3 ar maģistra grādu. 13 treneri ar augstāko pedagoģisko izglītību, kuri saņēmuši "B" kategorijas sporta speciālista sertifikātu, 4 treneri ar vidējo izglītību un "C" kategorijas sporta speciālista sertifikātu un  trīs mācās LSPA.

No 2015. gada sporta skola organizē un vada sacensības  abu novadu vispārizglītojošām skolām. Skolas piedalās Kurzemes reģiona un LSSF rīkotajās sacensībās, kurās gūst augstus sasniegumus. Sporta skola sekmīgi sadarbojas ar Saldus novada sporta darba vadītāju organizējot sacensības.

2014. / 2015. mācību gadā

• futbolā 93 audzēkņi,
  • vieglatlētikā 127 audzēkņi,
  • svarcelšanā 15 audzēkņi,
  • grieķu - romiešu cīņā 18 audzēkņi.

• ​pielāgotais sports 8 audzēkņi

Kopā audzēkņu skaits sporta skola - 499.